Чернега, П.І., Годзінська, І.Л. (2022). Загальна геологія: практичний курс : навчальний посібник. Чернівці : Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, 140.

Посібник з курсу «Загальна геологія: практичний курс» включає три розділи: перший – початкові відомості про мінерали та методика їх діагностики; другий – загальні відомості про гірські породи, їх класифікація та методи визначення; третій – геологічна документація.

Ця книга призначена для лабораторних, практичних і семінарських занять з курсів геолого-геоморфологічного циклу, які читаються для географічних та екологічних спеціальностей вищих навчальних закладів. Вона також може бути цікавою для викладачів, науковців, й зрештою для любителів і колекціонерів мінералів та гірських порід.

У першому розділі, крім загальних відомостей про мінерали, подано детальну характеристику породоутворюючих мінералів та їх фізичні властивості в текстовій і табличній формах. Для швидкого освоєння методів діагностики мінералів наведено короткий визначник, що спрощує роботу над визначенням мінералів у польових умовах. Як показує досвід, засвоївши такий фактаж, студенти без значних зусиль зможуть визначати мінерали в лабораторних і польових умовах.

Загальні відомості з петрографії та літології подано у другому розділі посібника, де також здійснено аналіз основних гірських порід, згрупованих за генезисом. Наводиться детальна характеристика класів магматичних, метаморфічних та осадових гірських порід. Крім того, у посібнику охарактеризовано ряд гірських порід, які найчастіше зустрічаються в приповерхневих шарах земної кори або мають широке застосування в господарській діяльності людини.

У третьому розділі подано загальні відомості про геологічну документацію, зокрема про геологічні карти та роботу з ними. Розглянуто геохронологічну шкалу й наведено методичні рекомендації щодо побудови геологічного розрізу за даними геологічних свердловин та геологічною картою.

ЗМІСТ

1. Вступ