Навчально-наукова лабораторія палеогеографічних досліджень (ЛПГД) працює відповідно до наукової тематики кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії. Зокрема, відповідно до своєї галузевої наукової тематики, кафедра фізичної географії, геоморфології та палеогеографії проводить дослідження в галузі палеогеографії четвертинного періоду та неогену. За цією тематикою співробітники кафедри вже опублікували 15 наукових статей (подано до друку ще 2) у виданнях що входять до переліку наукометричних баз Scopus та WoS, та декілька десятків статей в інших виданнях; захищено докторську дисертацію (Б. Рідуш, 2013 р.), подано до захисту кандидатську дисертацію аспіранткою кафедри (Я. Поп’юк), студентами систематично пишуться магістерські роботи. За цією тематикою кафедра підтримує співробітництво з іншими вузами та науковими інститутами в Україні (КНУ ім. Т. Шевченка, Інститут географії НАНУ, Інститут археології НАНУ, Національний Науково-природничий музей НАНУ) та закордоном (Вроцлавський університет, Варшавський університет, Інститут систематики та еволюції тварин ПАН (Краків, Польща), Інститут геології ПАН (Варшава), Віденський університет, Кембріджський університет, Бельгійський Королівський інститут природничих наук та ін.)

Керівник у дії
Керівник у дії

Рідуш Богдан Тарасович - професор кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії, ідейник і керівник лабораторії

Для забезпечення досліджень палеогеографічної тематики лабораторія проводить лабораторне опрацювання первинних польових матеріалів, насамперед палеозоологічних зразків, палінологічний проб, гранулометричних проб, субфосильної деревини тощо, а також забезпечує збереження та каталогізацію колекцій – остеологічної (викопні матеріали та порівняльна колекція), малакофауністичної, дендрохронологічної.

Палеозоологічні зразки
Палеозоологічні зразки

Для забезпечення досліджень палеогеографічної тематики лабораторія проводить лабораторне опрацювання первинних польових матеріалів

Лабораторія використовується для проведення навчальних лабораторних робіт з предметів «Геологія», «Біогеографія», «Палеогеографія», «Палеогеографія квартеру», «Методи географічних досліджень».

Лабораторна робота з курсу “Палеогеографія”

Лабораторія використовується для проведення навчальних лабораторних робіт з низки дисциплін