Натрон — солоно-лужне озеро на півночі Танзанії в регіоні Аруша, біля кордону з Кенією. Лежить у рифті Грегорі — частині Східно-Африканського рифту. Басейн Натрону охороняється відповідно до Рамсарської конвенції. Основою водопостачання озера є басейн річки Південна Евасо Нгіро, що тече з багатої на мінерали місцевості в Кенії.
Натрон є найсолонішою водоймою не тільки у Східній Африці, а й у світі, а характерний каламутно-червоний колір – це лише щільна кірка із солі, яка покриває озеро. Через глобальні екологічні зміни, які зараз відбуваються у світі, найближчим часом велика загроза того, що в унікальному за складом Натроні може бути порушений баланс солі. І це може призвести до вимирання унікальних мікроорганізмів, що у водоймі. Озеро знаходиться недалеко від кордону Танзанії з Кенією, і займає площу трохи менше 1040 кв. У довжину сягає трохи більше 57 км, а ширину – близько 21 км. У найтепліші місяці температура води у водоймі може перевищувати 50-60 °C. Середня глибина Натрона – 1.5 метра, а найглибших місцях – 3 метра. Припливом озера є річка Евасо Нгіро, яка бере свій початок північ від Кенії.

Натрон є найсолонішою водоймою не тільки у Східній Африці, а й у світі, а характерний каламутно-червоний колір - це лише щільна кірка із солі, яка покриває озеро
Завдяки унікальній біорізноманітності озеро було включено до переліку унікальних місць за підсумками Рамсарської конвенції та входить до східноафриканського Всесвітнього фонду дикої природи.
Сьогодні вчені всього світу виступають проти будівництва заводу з виробництва та видобутку поташу (надалі з нього виготовляють пральний порошок) недалеко від озера – таке несприятливе сусідство може погано позначитися на балансі солі у водоймищі та на неминучому зникненні малих фламінго в Африці. Однак у корінних жителів Танзанії інша правда: фабрика могла б забезпечити житлом та роботою понад 1000 людей.
Феномен озера
Для багатьох вчених Натрон у Танзанії, як і раніше, є загадкою. І якщо з кольором все зрозуміло (через високу кількість солей утворюється червоно-рожева кірка), то інше явище (озеро Натрон перетворює тварин на каміння) пояснити може далеко не кожен.

Багато вчених пояснюють феномен кам’яних птахів біля озера Натрон у Танзанії наступним чином: при попаданні у воду тварини та птахи вже не мають шансів вибратися назад — вони гинуть практично миттєво,перенасиченні кальцієм. Вони вкриваються мінеральними речовинами та кам’яніють
Багато вчених пояснюють феномен кам’яних птахів біля озера Натрон у Танзанії наступним чином: при попаданні у воду тварини та птахи вже не мають шансів вибратися назад — вони гинуть практично миттєво, перенасиченні кальцієм. Вони вкриваються мінеральними речовинами та кам’яніють. У результаті вони отримують вигляд страшних статуй, що нагадують швидше картини з фільмів жахів.

Фламінго обрали озеро Натрон місцем свого розмноження. У зв’язку з небезпекою, яку приховують води, сюди не лізуть хижаки
Таке страшне видовище згладжується сотнями малих фламінго, які обрали озеро Натрон місцем свого розмноження. У зв’язку з небезпекою, яку приховують води, сюди не лізуть хижаки. Птахи ж не бояться лужного середовища, так як будують свої гнізда на виступаючих ділянках сольових відкладень. Звичайно, існує ризик падіння активних пташенят в воду, що призведе до їх загибелі, але це трапляється не часто.