Назар Олександра Романівна – студентка 2 курсу, спеціальності “106 Географія”.

  1. Навчалась в Саранчуківському ліцеї з 10 по 11 клас, до 9 класу навчалась в Божиківському ЗНЗ.
  2. Народилась на заході України, в мальовничому містечку з давньою історією під назвою Бережани, яке розташоване в мальовничій долині річки Золота Липа, за 46 км від її витоку.
  3. До 17 років жила з батьками, братів чи сестер у мене немає, тому вся любов батьків діставалась мені і моєму коту)
  4. Професії моїх батьків доволі незвичні, мама-бортпровідниця, тато-інженер-зварювальник.

Трошки історії мого міста

Сьоме століття стоять на берегах Золотої Липи у вінку Опільських гір старовинні Бережани.

Людей, які селилися тут, на березі річки, називали бережанами. Від цього, на думку деяких дослідників, і пішла назва міста. За звучанням вона також близька до українського слова «бережина», що означає «пологі береги річок із сіножатями».

Із північної сторони до міста примикає великий став площею понад 300 га, дзеркало плеса якого розташоване вище центральних вулиць та майданів. Наші предки створили цю гідроспоруду, щоб регулювати рівень води у рукавах річки Золота Липа, що омиває розташований у низовині бережанський замок. А навколо – лісисті горби. Вони доволі високі: Сторожиська вище рівня моря – 398 м, Звіринець – 382м, а Яришків – 408 м. З якої б гори ви не дивилися на Бережани, око не стомиться від одноманітності.

Бережани

Сучасні Бережани – це архітектурний ансамбль історичного ареалу, який доносить до нас визначні архітектурно-стильові елементи попередніх епох, що формує своєрідну візитну картку нашого міста

Бережани входить до географічної зони Опілля, що є найвищою і найбільш розчленованою частиною Подільського плато. В основному територія району рівнинна, лише подекуди здіймаються високі пагорби, які поступово переходять у широкі долини. І тільки північніше Бережан, там, де проходить вододіл річок Золота Липа і Нараївка, гребенястим пасмом виділяється Подільська гряда. Тут – найвища точка Подільського плато, яка сягає 448 м над рівнем моря.

Бережани належать до найдавніших українських поселень.

Перша письмова згадка про місто датується 1375 р.

Сучасні Бережани – це архітектурний ансамбль історичного ареалу, який доносить до нас визначні архітектурно-стильові елементи попередніх епох, що формує своєрідну візитну картку нашого міста.

Чому я обрала Географічний факультет?

Коли бабуся запитувала ким я хочу стати коли виросту, я завжди відповідала – директором банку!

Йшли роки, і на моєму життєвому шляху зустрілась неймовірна людина – Северин Тетяна Михайлівна, найкращий класний керівник, і за сумісництвом вчителька географії. На її уроках ми за допомогою своєї уяви і її майстерності подорожували планетою і не тільки.

Саме завдяки Тетяні Михайлівні я зрозуміла, що наш світ дивовижний і я хочу його пізнавати, відкривати нові горизонти, вивчати колорит інших народів, вміти детально, цікаво і точно розповіти про Україну – все це вивчаю тут, на географічному факультеті.

Іноді важко, іноді думаю чи правильно зробила обравши географію, а не журналістику, але на кожній лекції, практичному занятті, чи, особливо практиці розумію – я зробила правильний вибір!

Навчаючись в ЧНУ я вступила в Студентський парламент і це було ще одним правильним рішенням, адже тут я знайшла вірних друзів, ми створили круту команду. В кінці 1 курсу я стала головою центрального інформаційного відділу Студентського парламенту ЧНУ, іноді це важко поєднувати з навчанням і роботою, але коли я бачу фідбек від наших читачів у вигляді лайків і коментарів я розумію що йду правильним шляхом, адже шлях до успіху – тернистий!