Навчальні семінари і практики є необхідною складовою професійної підготовки студента-географа, які забезпечують надійне закріплення теоретичного матеріалу, освоєння методики польових досліджень і формування практичних навиків спостереження, опису та картографування різноманітних явищ і процесів, а також порівняння, узагальнення і систематику здобутих емпіричних знань. Їхні маршрути охоплюють різноманітні ландшафтні об’єкти, історію та культурне надбання країни.

Підготовку студентів до багатоденних експедиційних навчальних практик доречно (перцепційно-когнітивно) розпочинати з одноденних тематичних і загально-географічних польових семінарів у “рідних” теренах. Такі семінари, окрім набуття практичного польового досвіду, дозволяють мобільно апробовувати розділи теоретичного матеріалу, спостерігати сезонну динаміку ландшафту (геологічні, геоморфологічні, кліматичні, гідрологічні, ґрунтові, геоботанічні і господарські процеси), розуміти його еволюцію тощо. Їх можна проводити як у формі пішохідних маршрутів містом і його околицями, так і радіальних виїздів далеко за межі міста.

Навчальні семінари і практики

Необхідна складова професійної підготовки студента-географа, які забезпечують надійне закріплення теоретичного матеріалу, освоєння методики польових досліджень і формування практичних навиків спостереження

Для успішного проведення і польового семінару, і експедиційної практики важливо завчасно вибирати маршрут і об’єкти для польових екскурсій та готувати про них реферативні розповіді, оглядові картосхеми, профілі тощо. На зазначених точках проводять запрограмовані виміри, описи, зарисовки, фотофіксації тощо. Вся отримана інформація занотовується в індивідуальному польовому щоденнику і є основою для майбутнього обговорення та звіту. Нижче наводимо приклади маршрутів, есе і фотозвітів.

Польові семінари

Окрім набуття практичного польового досвіду, дозволяють мобільно апробовувати розділи теоретичного матеріалу, спостерігати сезонну динаміку ландшафту

1. Піші маршрути тематичних і загально-географічних польових семінарів і практик у межах міста Чернівці. Дендропарк Чернівецького національного університету. Ботанічний сад Чернівецького національного університету. Парк імені Юрія Федьковича. Заказник Цецино Чернівецького регіонального парку. Долина річки Прут в місті Чернівці.
  2. Виїзні маршрути тематичних і загально-географічних польових семінарів і практик. Чернівці, Сторожинець, Берегомет, Вижниця, Виженка, Чернівці. Чернівці, Делятин, Яремче, Яблуниця, Поляниця, Чернівці. Чернівці, Кельменці, Нагоряни, Новодністровськ, Чернівці. Чернівці, Юрківці, Погорилівка, Рухотин, Клішківці, Чернівці. Чернівці, Хрещатик, Касперівці, Більче Золоте, Нирків, Хотин, Чернівці.
Експедиційні практики

Можливість завчасно вибирати маршрут і об'єкти для польових екскурсій та готувати про них реферативні розповіді, оглядові картосхеми, профілі тощо

Польові наукові семінари

Щороку, традиційно, викладачі, співробітники, аспіранти та студенти кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії продовжують розвідувати, моніторити та досліджувати різні регіони Чернівецької та сусідніх областей під час польових наукових семінарів.

Польові семінари

Черговий науковий семінар кафедри відбувся 23 жовтня 2019 року. І знову улюблений Дністер, знову багато незвіданих підземних, поземних і піднебесних цікавинок природи та культурних пам’яток: штольні у вапняках поблизу с. Комарів, сейсмодислокації на схилах Дністровського водосховища, Бакотська затока, напівштучний грот «Турецька Хата» та важкодоступні печери Білої гори у борті каньйону, відслонення різновікових геологічних порід, багатошарова палеолітична стоянка Молодове V. Мета семінару – підготовка до наступної конференції, присвяченої культурним ландшафтам.

Черговий науковий семінар кафедри

Відбувся 23 жовтня 2019 року. І знову улюблений Дністер, знову багато незвіданих підземних, поземних і піднебесних цікавинок природи та культурних пам’яток: штольні у вапняках поблизу с. Комарів, сейсмодислокації на схилах Дністровського водосховища, Бакотська затока, напівштучний грот «Турецька Хата» та важкодоступні печери Білої гори у борті каньйону