Щорічно, 18 травня, відзначають Міжнародний день музеїв. Свято засноване рішенням Генеральної конференції Міжнародної ради музеїв (International Council of Museums) в 1977 році. У цей день музеї країни готують незвичні заходи для гостей з метою популяризації відвідування музеїв. Цей рік є для нас особливим, оскільки нашому Музею виповнюється 145 років з дня заснування.

Оберігаючи свою основну місію – збирання колекцій, їхнє збереження та дослідження – сучасні музеї трансформують свою практику, щоб залишатися ближчими до спільнот, яким вони служать. Роль музеїв постійно змінюється у суспільстві, тому музеї продовжують переосмислювати себе у своєму прагненні стати більш інтерактивними, орієнтованими на аудиторію, гнучкими, адаптованими та мобільними. Ми також намагаємося шукати інноваційні шляхи, спрямовані в першу чергу на доступність, взаємодію та діалог зі студентами, учнями та відвідувачами. Тому цьогоріч Природничий музей Чернівецького національного університету, всупереч сучасним умовам пандемії, відзначив традиційне свято музейництва – вперше в незвичному онлайн-форматі.

Ознайомлення з колекціями гірських порід та мінералів
Ознайомлення з колекціями гірських порід та мінералів

Ознайомлення з колекціями гірських порід та мінералів, розміщених в таких тематичних розділах геолого-географічного відділу Природничого музею Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича: 1) Регіональна геологія; 2) Систематична мінералогія та геологія; 3) Геологія та корисні копалини України та Чернівецької області

Ознайомлення з палеонтологічними колекціями
Ознайомлення з палеонтологічними колекціями

Ознайомлення з колекціями викопних решток органічного світу з терен Чернівецької області, Північного Причорномор'я, Кавказу та різних куточків світу

З професійним святом працівників Музею привітали декан географічного факультету, доктор географічних наук, доцент Заячук Мирослав Дмитрович, заступники декана – кандидат географічних наук, асистент Брик Степан Дмитрович та кандидатка географічних наук, доцентка Холявчук Дарія Іванівна, завідувач кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії, доктор географічних наук, професор Рідуш Богдан Тарасович, та кандидати географічних наук, доценти цієї ж кафедри – Проскурняк Мирослав Михайлович та Чернега Петро Іванович.

Гості Природничого музею
Гості Природничого музею

Привітання працівників Музею з професійним святом

Присутні відзначили вагому роль музею у становленні географічної науки та освіти в університеті з часів заснування у 1876 р. Мінералогічного відділу на філософському факультеті. Науковці зазначили, що геологічний музей завжди виступав сприятливим простором для навчання і наукових досліджень у галузі природничих наук і, географії зокрема. На базі колекцій музею підготовлено десятки курсових та кваліфікаційних студентських робіт, здійснено та успішно захищені наукові дослідження на здобуття наукового ступеня кандидата та доктора географічних наук.

Відзначення співробітників геолого-географічного відділу Природничого музею з нагоди Міжнародного дня музеїв
Відзначення співробітників геолого-географічного відділу Природничого музею з нагоди Міжнародного дня музеїв

За вагомий внесок у розвиток Природничого музею, популяризацію природничих наук та з нагоди Міжнародного дня музеїв

Учасники онлайн-гостин, студенти спеціальностей «Географія» та «Середня освіта (Географія)» зокрема, мали змогу разом із завідувачкою музею Іриною Леонідівною та зберігачкою фондів Яною Анатоліївною віртуально пройтися залами музею, побачити і почути про основні надбання музею, старі та нові колекції, палеогеографічні знахідки та віднайти для себе цікаві експонати, варті очних відвідин музею.

Учасники онлайн-гостин
Учасники онлайн-гостин

Студенти спеціальностей «Географія» та «Середня освіта (Географія)», які взяли участь у онлайн-гостинах

Щиро дякуємо за активну участь в популяризації Природничого музею та високу оцінку роботи музейних працівників!

Чекаємо всіх зацікавлених в гості! До зустрічі в Природничому музеї!