Гімалаї є найбільшим гірським хребтом в Азії і мають найвищі вершини світу, включаючи гору Еверест. Це група гірських районів, розташованих у Південній Азії, включаючи такі країни, як Пакистан, Індія, Бутан, Тибет і Непал. Гімалаї складаються з 30 вершин і 9 найвищих вершин світу. Вони утворюють паркан між Цинхай-Тибетським плато на півночі та рівниною Індійського субконтиненту на півдні. Загальна довжина Гімалаїв становить понад 2400 кілометрів (1500 миль), з найвищими вершинами і найбільшими льодовиками на землі. Гімалаї відіграють важливу роль у міфології, літературі та релігії жителів Південної Азії. Протягом століть вони стали центром тяжіння для паломників з Індії та Непалу, а також альпіністів з усього світу. З тих пір, як Едмунд Хілларі і Тенцинг Норгей піднялися на Еверест, багато людей почали досліджувати невідомі регіони Гімалаїв, які є найбажанішим місцем для альпіністів у всьому світі.

  1. Гімалаї утворилися близько 70 мільйонів років тому в результаті зіткнення Індійсько-Австралійської та Євразійської плит.
  2. Дослівний переклад Гімалаїв — «Сюэджу», який складається з двох санскритських слів — «він» () і «алая» (резиденція).
  3. За індуїстською міфологією Гімалаї — батьківщина бога Шиви.
  4. Гімалаї є одними з наймолодших, що охоплюють шість різних країн, а саме Індію, Непал, Бутан, Тибет, Афганістан та Пакистан.
  5. Гімалаї — найвища гора світу, з 30 вершинами, що перевищують 7000 кілометрів над рівнем моря. Їх довжина близько 2490 миль (2400 кілометрів) і середня ширина від 200 до 250 миль (320-400 кілометрів).
  6. Гімалаї займають 0,4% площі землі. Їх загальна площа становить 153 295 000 кв. кілометр. Зі збільшенням висоти клімат Гімалаїв стає холоднішим.
  7. Кліматичні відмінності в гірських районах настільки великі, що мандрівники в цих місцях стикаються з мусонами, повені та снігом.
  8. Платформа Індо-Австралії все ще рухається зі швидкістю 67 міліметрів на рік, і в найближчі 10 мільйонів років вона покриє приблизно 1500 кілометрів.
  9. Гімалаї включають засніжені гори та мальовничі зелені долини.
  10. Гімалаї є одним із найважче доступних регіонів у світі.
  11. Кілька великих річок, таких як Ганг, Інд, Ярлунг Зангбо, Меконг і річка Янцзи, беруть початок у Гімалаях або на Цинхай-Тибетському плато. Ці гімалайські річки старші за самі гори.
  12. У долині між Гімалайськими хребтами є кілька місцевих поселень.
  13. Гімалаї є джерелом трьох основних річкових систем світу.
  14. Через екстремальні умови, такі як сильний вітер, холод і нестача кисню, рослини не можуть рости на вершині гори.
  15. Протягом тисячоліть Гімалаї служили природним бар’єром, перешкоджаючи раннім контактам між народами Індії, Китаю та Монголії.
  16. За кількістю снігу та льоду ця місцевість займає третє місце після Антарктиди та Арктики.
  17. Гімалаї є найменш відвідуваною частиною землі, що робить цей регіон найпримітивнішою частиною землі після Антарктиди.
  18. Лікарські матеріали, вирощені біля підніжжя Гімалаїв, вважаються найчистішими.
  19. 29 травня 1953 року Едмунд Хілларі та Тенцинг Норгей стали першими людьми, які піднялися на Еверест, найвищу гору світу.
  20. Щороку під час сходження на Еверест гинуть люди.
  21. У Непалі Гімалаї називають «Самгарматха», що означає «Богиня Всесвіту».
  22. Еверест був названий на честь сера Ендрю Вога в 1865 році на честь його попередника сера Джорджа Евереста.
  23. Гімалаї мають великий вплив на циркуляцію повітря та кліматичні умови в сусідніх країнах.
  24. Через вирубку лісів і скорочення місць проживання тварини, що живуть у Гімалаях, постійно знаходяться під загрозою.