23-25 вересня 2021р. кафедрою фізичної географії, геоморфології та палеогеографії проведена міжнародна наукова конференція «Культурний ландшафт як географічний феномен». До організаційного комітету надійшло 52 публікації, які були представлені на обговорення 23 вересня у змішаній формі. Безпосередню участь в конференції взяли представники Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інституту географії НАН України, Львівського національного університету імені Івана Франка, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та Вроцлавського університету (Польща).

У програмі конференції відбулися три польові екскурсії: урбаністична (по м. Чернівці, 23 вересня), ландшафтна (Чернівці – Комарів – Дністрівка – Чернівці, 24 вересня) та палеогеографічна (Чернівці – Брідок – Дорошівці – Товтри – Зеленів – Чернівці, 25 вересня), під час яких учасники конференції ознайомились з ландшафтним різноманіттям нашого краю, та з досвідом його міждисциплінарного дослідження.